Οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι και Τοπικοί του συνδυασμού «Ενωτική Πορεία» για τον Δήμο Ν. Σκουφά

vavetsh_4

Πλήρης ήταν ο φάκελος με τους υποψηφίους του συνδυασμού της «Ενωτικής Πορείας» στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26ης Μαϊου, που κατέθεσε το πρωί της Κυριακής, 5/5/2019, στο Πρωτοδικείο Άρτας η επικεφαλής της παράταξης, κ. Βαβέτση Ροζίνα.

 

Αναλυτικά οι 41 υποψήφιοι για το Δημοτικό Συμβούλιο έχουν ως εξής:

 

                       Εκλογική Περιφέρεια Αράχθου

 

  1. Γιακουβάκης Χαράλαμπος του Χρήστου
  2. Δήμος Δημήτριος του Κωνσταντίνου
  3. Καρακούσης Γεώργιος του Λάμπρου                                
  4. Μπακόλας Απόστολος του Σπυρίδωνα
  5. Μπασάνος Γρηγόριος του Μιχαήλ
  6. Μπουτέτσιος Δημήτριος του Χρήστου
  7. Ντοκομές Δημήτριος του Ευριπίδη
  8. Πανούτσου Κωνσταντινιά του Αποστόλου
  9. Παπαθανασίου(Δήμου) Δέσποινα του Σπυρίδωνα
  10. Παπαθανασίου Ελένη του Αναστασίου
  11. Ράγγος Κωνσταντίνος του Αποστόλου
  12. Ρόκομας Νικόλαος του Παναγιώτη
  13. Σκάλτσα Αικατερίνη του Παναγιώτη
  14. Φωτιάδη Φανή του Αθανασίου
  15. Χαλκιάς Λάζαρος του Θωμά

          

                       

                     Εκλογική Περιφέρεια Κομμένου  
  1. Λίγκα Μαγδαλινή του Δημητρίου
  2. Πανακούλιας Στυλιανός του Σπυρίδωνα
  3. Παππάς Γεώργιος του Αποστόλου

 

                     Εκλογική Περιφέρεια Κομποτίου

 

  1.   Βλαχοπάνου Αφροδίτη του Νικολάου
  2. Κάκκος Κωνσταντίνος του Χαριλάου
  3. Καλαμπόκη Βασιλική  του Κωνσταντίνου
  4. Κασσελούρη Αναστασία του Σταύρου
  5. Κολιούλη-Στραγανιώτη Παναγιώτα(Γιώτα) του Ιωάννη
  6. Κολιούλης Ηλίας του Χρήστου
  7. Μαλιγιάννη Θεοδώρα του Ανδρέα
  8. Παπαπάνος Αριστοτέλης του Βασιλείου

 

                        Εκλογική Περιφέρεια Πέτα

 

  1. Αλέξης Σπυρίδων  του Βασιλείου
  2. Βασίλης Αθανάσιος του Θεοφάνη
  3. Γεωργή Καλλιόπη του Λάμπρου
  4. Ζαρλαχάς Γεώργιος του Νικολάου
  5. Καπάρου-Ντάλα Λαμπρινή του Ελευθέριου
  6. Καραγιάννη-Βλάχου Ευτυχία του Λάμπρου
  7. Μπαλαδήμας Αλέξανδρος του Χρήστου
  8. Νάκη Καλλιόπη(Πέπη) του Ευαγγέλου
  9. Ντασκαγιάννης Δημήτριος του Χρήστου
  10. Ριζάκης Γεώργιος του Ηλία
  11. Ροβίνας Ιωάννης του Χριστοφόρου
  12. Σερβετάς Λάμπρος του  Χρήστου
  13. Τόλης Δημήτριος του Γεωργίου
  14. Τσεκούρας Δημήτριος του Σπυρίδωνα
  15. Υφαντή Φωτεινή του Σπυρίδωνα

 

Οι 62 υποψήφιοι στα τοπικά συμβούλια έχουν ως εξής:

 

                                            

      Τοπική Κοινότητα Αγίας Παρασκευής  

 

  1. Αλέξη Ευστρατία του Κωνσταντίνου
  2. Βέτσιος Δημήτριος του Ευσταθίου
  3. Γατσόμαλου Ουρανία του Χριστόδουλου
  4. Δήμος Νικόλαος του Χρήστου
  5. Κολιογιάννης Ιωάννης του Νικολάου                                         

 

Τοπική Κοινότητα Ακροποταμιάς  

 

  1. Κώστα Ιουλία του Θωμά
  2. Κώστας Θωμάς του Λάμπρου
  3. Μήτσης Χρήστος του Κωνσταντίνου
  4. Μπακόλας Ευστάθιος του Λάμπρου
  5. Τατσιοπούλου Αικατερίνη του Ιωάννη

 

Τοπική Κοινότητα Κομμένου

 

  1. Βλαχοπάνου Δήμητρα του Βασιλείου
  2. Δήμος Δημήτριος του Θεόφιλου
  3. Ζορμπά Μαρία του Λάμπρου
  4. Κοντογιάννης Χρήστος του Αντωνίου
  5. Κορδαλή Σοφία του Γεωργίου
  6. Παππά Χριστίνα του Κωνσταντίνου
  7. Σκουραβέλης Ευστάθιος του Γεωργίου

 

Τοπική Κοινότητα Κομποτίου

 

  1. Βάρδιας Ελευθέριος του Ευαγγέλου
  2. Μαλιγιάννης Γεώργιος του Χαριλάου
  3. Μπράμη Μαρία του Σπυρίδωνα
  4. Πλακιά  Ελευθερία του Χρήστου
  5. Χαβέλα Βασιλική του Δημητρίου

 

Τοπική Κοινότητα Μαρκινιάδας
  1. Βασιλάκης Βασίλειος του Κωνσταντίνου
  2. Καλαντζή Βασιλική του Κωνσταντίνου
  3. Κανταρέλης Αθανάσιος του Νικολάου
  4. Καρανάτση Αγγελική του Ελευθερίου
  5. Κοντογιάννη Ευαγγελία του Γεωργίου
  6. Σαλαμούρας Κωνσταντίνος του Χαραλάμπους
  7. Σιαπάτης Νικόλαος του Χρήστου

 

Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου
  1. Δήμος Βασίλειος του Ευσταθίου
  2. Δήμου Αναστασία του Βασιλείου
  3. Κωστακιώτη Χριστιάνα του Δημητρίου
  4. Παπαϊωάννου Παναγιώτης του Θεόφιλου
  5. Χαλκιάς Σπυρίδων του Γεωργίου

              

 

Τοπική Κοινότητα Περάνθης

 

  1. Κωσταδήμας Χαρίλαος του Γεωργίου
  2. Μόσχου Αικατερίνη του Αριστείδη
  3. Μούτσιος Ηλίας του Βασιλείου
  4. Μπούκας Δημήτριος του Βάγια
  5. Πανταζής Κωνσταντίνος του Χρυσοστόμου
  6. Πλακιά Δημητρούλα του Γεωργίου
  7. Παπαδοπούλου Παρασκευή του Αχιλλέα

 

                             Τοπική Κοινότητα Πέτα

 

  1. Βαρέλης Δημήτριος του Στεφάνου
  2. Βάσιος Αθανάσιος του Ελευθέριου
  3. Βάσσιος Νικόλαος του  Στεφάνου
  4. Γεροκώτση Λαμπρινή του Μιχαήλ
  5. Γεωργής Νικόλαος του Βασιλείου
  6. Λιάπατα – Δράκου Ευαγγελία του Γρηγορίου
  7. Μουσαβερές Αθανάσιος του Χρήστου
  8. Ροβίνας Ευάγγελος του Αθανασίου
  9. Σακκά Ελένη του Παναγιώτη
  10. Χαρίτου Κωνσταντίνα του Χρήστου
  11. Χριστοδούλου Λαμπρινή του Ιωάννη

 

Τοπική Κοινότητα Σελλάδων

 

  1. Καλαμπούκης Κωνσταντίνος του Θεοδώρου
  2. Μπαγεώργος Κωνσταντίνος του Βασιλείου
  3. Νάνου Νικολέτα του Θεοδώρου
  4. Παπαπάνου Ελπινίκη του Χαριλάου
  5. Πασπαλιάρης Γρηγόριος του Λάμπρου
                            Τοπική Κοινότητα Συκεών

 

  1. Κατσούλης Ιωάννης του Σωτηρίου
  2. Κώστας Γεώργιος του Βασιλείου
  3. Σκούρτης Αριστείδης του Γεωργίου
  4. Σχίζα Ειρήνη του Αριστοτέλη
  5. Τζίβα Αντωνία-Ιωάννα του Σπυρίδωνα

      

 

                                                                                               ΒΑΒΕΤΣΗ ΡΟΖΙΝΑ

                                                                                       ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ